1. subregionál 2003 - poznatky

Jelikož v březnu leží ještě v Beskydech sníh a naše oblíbená kóta Radhošť je pro nás nedostupná, vydali jsme se opět vysílat na Bezručovu vyhlídku, což je malá vyýšenina v okolí Frýdku-Místku. Z této kóty se sice nedají předpokládat nějaké mimořádné výsledky a tak jsme se rozhodli vysílat pouze v pásmu 2m.
V sobotu ráno jsme tedy přijeli na Bezručovu vyhlídku a začali stavět zařízení. Při oživování došlo ke zjištění, že díky špatné domluvě nemůžeme připojit k transcieveru koncový stupeň a tak jsme byli nuceni odjet celý závod se základním výkonem 50W. Vrhli jsme se tedy do stavby anténního systému.

Anténní slučovač pro naše dvojče F9FT provizorně vyrobený OK2ULJ a OK2UPY pro PD2002 stále spolehlivě slouží už třetí závod (u ještě dlouho bude, jak je obvyklé u provizorek). Počasí je nevlídné, bahno nepříjemně čvachtá. Stavba antén proběhla bez problému a můžeme začít vysílat. K večeru se na nás přijel podívat doktor, jestli jsme ještě nezmrzli. Nechali jsme na kótě osádku na noc a odjeli jsme domů zachumlat se do teplých peřin.

Druhý den ráno jsme se opět sešli na kótě a zjistili, že noční služba (OK2VAQ a OK2BJX) dosud nezmrzla. Abychom zábránili ztrátám na životě byli oba odvezeni domů do tepla. Roman OK2XCC udělal ráno nějaké italy, tak jsme byli docela spokojeni.

Počasí stejné jako předchozí den, zima a mokro. Odpoledne se trošku oteplilo a tak jsme mohli provést první testy z transvertorem 23cm, který postavil Petr (OK2XJC). První zkoušky dopadly úspěšně, příště možná bude v závodě další pásmo.

První subregionál skončil, promrzlí, ale veselí se vracíme domů. Umístění okolo poloviny byl za daných podmínek očekávaný výsledek. Potěšilo best DX přes 750km.

Přítomni:
Jenda (OK2BJX)    Kamil (OK2VAQ)    Roman (OK2XCC)    Leo (OK2ULJ)
Jirka (OK2UPY)     Petr (OK2XJC)       Michal (náš lékař)Značku OK2KPT, kterou používá radioklub Vratimov,
můžete slyšet na pásmech již více než 40 let.
Od roku 2003 nás můžete slyšet i pod značkou OL7B.