Polní den 2003 - poznatky

Na polní den jsme se opět vypravili na Radhošť. Předpověď počasí docela slušná, snad to bude lepší než minule. Trošičku obavy máme z oslav svátku Cyrila a Metoděje, který má nahoře probíhat. Po příjezdu na kopec se nestačíme divit. Všude jsou strašlivé davy lidí, hromady stánků, stačíme jen tak tak urvat trošku místa pro naše zařízení a ihned začínáme stavět antény.


Máme trošku obavy o kolemjdoucí při stavbě stožáru, ale vše dopadne dobře. Do závodu zbývá pár hodin, mezi auty nám hraje dechovka, na jedné straně vyvařují guláš, na straně druhé je stánek se svatými obrázky. Davy lidí stále houstnou.


Množství obyvatel na vrcholu dosáhne kolem poledne vrcholu a potom naštěstí davy začínají řídnout.


Začíná závod. Směrem na východ je silná sporadika, naneštěstí jsme to zjistili pozdě a tak se nám podařilo jen jedno spojení za Černé moře, bohužel nám pro chybu v zápise nebylo uznáno. Později se nám podařilo udělat několik rumunů a nějaká spojení do srbska, která nebývají moc obvyklá, všechno nad 650km. Kolem pracoviště se nám procházejí koně.


Druhý den je opět pěkné počasí, turistický provoz na kopci je však už slabší než v sobotu. Podmínky jsou po celou dobu závodu nadprůměrné. Na 2m se daří se udělat i Dánsko a Lotyšsko. Nejdelší spojení je nakonec do LZ. Na 70 cm se zase účastníme jen okrajově, na 23cm se daří udělat celkem pěkných 40 spojení s 1W výkonu. Bude třeba udělat nějaký konec.

Na 2m je to bodově náš historicky nejlepší výsledek, 474 spojení a cca 120000 bodů dá 26. místo. Na 70 a 23 cm končíme někde ve dvou třetinách výsledkové listiny. Ale celkově jsme docela spokojeni.

Přítomni:
Jenda (OK2BJX)    Kamil (OK2VAQ)    Roman (OK2XCC)    Leo (OK2ULJ)
Jirka (OK2UPY)     Petr (OK2XJC)       Roman                      LenkaZnačku OK2KPT, kterou používá radioklub Vratimov,
můžete slyšet na pásmech již více než 40 let.
Od roku 2003 nás můžete slyšet i pod značkou OL7B.