Polní den 2008 - fotodokumentace

Závod jsme jeli ze čtverce JN99CR. Jde o kótu u vodárny v Krmelíně na severu moravy, okres Ostrava. Není to vysoký kopec, nicméně díky tomu, že je to široko daleko v téhle nížině jediná vyvýšenina, poskytl nám solidní zázemí. V pásmu 144 MHz pracujeme na zaběhnutém zařízení FT847 a dvojici antén F9FT, buzených z elektronkového konce 300W. Po všech útrapách se z tohoto stává velmi spolehlivý koncový stupeň pro naše vysílání.


Přijeli jsme sem poprvé a tak jen podle vyprávění očekáváme nové místo. Po příjezdu nás naprosto odzbrojil ten fantastický rozhled. Díky nižšímu položení výhled nezakrývali žádné chmury a díky mírnému navýšení ani nízkoležící mlhy. Naše okolí je fakticky placka přes několik okresů. No úžasné.


Posléze se ukazují další aspekty venkovské polohy. Zejména čichové vjemy putující po větru z blízkého hřebčína v nás vyvolávají falešné úsměvy, jimiž se snažíme maskovat nelibost.


Nicméně po dvou hodinách jsou již všichni přítomní vůči zápachu imunní a pouze silné čerstvé závany nás ještě zřídka rozesmějí.


Přítomná unimobuňka poskytuje přístřeší pro sobotní nevlídné počasí a zároveň slouží jako sauna pro nedělní pařák. V sobotu přestavá pršet ihned, jakmile jsou postavené oba stožáry.

S výsledky našeho zápolení jsme na 100% spokojeni, ba i překvapeni. Bereme v potaz výšku kóty (10%), techniku (10%) a vytříbené schopnosti členů (80%).

Přítomni:
Jenda (OK2BJX)    Kamil (OK2VAQ)    Roman (OK2XCC)    Leo (OK2ULJ)
Jirka (OK2UPY)     Roman       Značku OK2KPT, kterou používá radioklub Vratimov,
můžete slyšet na pásmech již více než 40 let.
Od roku 2003 nás můžete slyšet i pod značkou OL7B.